O naszym patronie

„… Jesteśmy w pół drogi. Droga pędzi z nami bez wytchnienia. Chciałbym i mój ślad na drogach ocalić od zapomnienia”.

                  K.I. Gałczyński
Więcej...

Kontakt

Tel.: +48 606 233 284

Adres: Jerzmanowice 84 B

32-048  Jerzmanowice

Więcej...

Wakacje 2016 Łeba

W dniach 17.07- 31.07. 2016 roku grupa dzieci nagrodzonych przez Fundację Grzegorza Stecha "Pomagamy zdolnej młodzieży" przebywała na wakacyjnym wypoczynku w Łebie. Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce.

Młodzież przebywała w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym "Słoneczko". Program kolonii zawierał zarówno elementy rekreacyjno-wypoczynkowo-poznawcze, jak i edukacyjne. W ramach działań edukacyjnych w czasie trwania kolonii odbywało się wiele zajęć: plastyczne, taneczne, zajęcia sportowe, zajęcia integracyjne z animatorem.

Podczas zajęć plastycznych dzieci zapoznawały się z różnymi technikami np. malowanie na folii czy tworzenie rzeźb z masy solnej oraz kształtowały  swoją wrażliwość estetyczną i zdolności manualne. - Powstały piękne prace ukazujące nadmorskie widoki, które podziwialiśmy podczas wycieczek i licznych spacerów. Koloniści nauczyli się również tworzyć ogromne bańki mydlane oraz skręcać balony, by powstały różne zwierzątka, miecze i kwiaty - mówi jedna z uczestniczek.

Uczestnicy kolonii mogli pogłębiać swoje umiejętności taneczne podczas ćwiczeń i wieczorków tanecznych. Efektem końcowym nauki tańca był pokaz wspólnego tańca wszystkich dzieci i opiekunów „Belgijki”, co wzbudziło wielkie zainteresowanie i podziw innych grup kolonijnych przebywających w ośrodku.

Zajęcia sportowe realizowane były poprzez rozgrywki sportowe: piłki nożnej, piłki siatkowej, baloniady, ping-ponga, badmintona, hula-hop oraz Wielką Kolonijną Olimpiadę Sportową. W czasie kolonii odbywały się również zajęcia fitness prowadzone przez wykwalifikowaną instruktorkę.

Dzieci mogły także sprawdzić swoją sprawność fizyczną w czasie zajęć na terenie dobrze wyposażonego ośrodka. Do dyspozycji była trampolina czterostanowiskowa, park linowy, różnego rodzaju boiska. Kondycja i sprawność fizyczna sprawdzały się także podczas wycieczek rowerowych oraz w czasie jazdy konnej w Ośrodku Jazdy Konnej w Nowęcinie.
Uczestnicy kolonii wzięli udział w wielu wycieczkach krajoznawczych i edukacyjnych, w czasie których zapoznali się z położeniem geograficznym, zabytkami  oraz  szatą roślinną nadmorskich terenów.

Przeczytaj wspomnienia:

 Zobacz zdjęcia