O naszym patronie

„… Jesteśmy w pół drogi. Droga pędzi z nami bez wytchnienia. Chciałbym i mój ślad na drogach ocalić od zapomnienia”.

                  K.I. Gałczyński
Więcej...

Kontakt

Tel.: +48 606 233 284

Adres: Jerzmanowice 84 B

32-048  Jerzmanowice

Więcej...

O naszym patronie

 

Grzegorz Stech (14 sierpnia 1960-28 czerwca 2013)

„Był wizjonerem, który sięgał daleko poza horyzont. Był budowniczym nie tylko małopolskich dróg, ale także relacji międzyludzkich”.

Marek Sowa

Marszałek Województwa Małopolskiego

 

- Urodził się w Bytomiu, ale czas dorastania spędził w Gorlicach, gdzie ukończył szkołę średnią. Jego rodzice spoczywają na cmentarzu w Sękowej. Bez cienia przesady można stwierdzić, że w Ziemi Gorlickiej był rozmiłowany. Honorowy Obywatel Gorlic. Honorowy Obywatel Gminy Sękowa (pośmiertnie 2013).

- Laureat Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej. Ukończył Wydział Mechaniczny (1985). Poprzez studia podyplomowe związany z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Akademią Ekonomiczną w Krakowie.

- Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, cechujący się olbrzymią wiedzą, kreatywnością i ponadprzeciętnymi zdolnościami organizacyjnymi. Ceniony przez samorządowców Małopolski za pracę, dalekowzroczność i konsekwencję działania (1999-2013).

- Nazwany „Budowniczym Małopolski”, współtwórca ponad 100 obiektów inżynieryjnych w Małopolsce. Zasłużony dla Ziemi Dobczyckiej (2012). Jego imię nosi najdłuższy most w Małopolsce, łączący brzegi rzeki Raby w Dobczycach (pośmiertnie 2013).

- Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (3 maja 2013). Laureat nagrody im. Sebastiana Sierakowskiego „Pontifex Cracoviensis”, przyznawanej wybitnym polskim inżynierom budownictwa drogowego (2013).

- W życiu prywatnym człowiek ceniący sobie spokój domowego zacisza, bardzo rodzinny i przyjacielski. Kochający swoje córki i wnuki. W wolnym czasie schowany w ciszy niewielkiego, przydomowego ogródka, uprawiający winorośl, sadzący drzewka i zajmujący się pszczołami. Wśród drzew szukał sił do realizacji swoich wielkich planów.

- W czasie ciężkiej i nieuleczalnej choroby dał świadectwo wielkiej siły i wiary. Pomimo fizycznej niemocy i utraty sił przeszedł szlak św. Jakuba, a choroba, cierpienia fizyczne i psychiczne nie zmusiły Go do wycofania się z życia zawodowego. Leżąc w szpitalu nadal kierował instytucją, którą zarządzał. Swoje życie przeżył do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia, w czym wspierała go żona Marzena, trwając przy nim jak skała. Jego choroba i odchodzenie zjednoczyły wielu ludzi, którzy miesiącami trawli na modlitwach w jego intencji. Wielu się nawróciło na dobro…

Cel pielgrzymki Zosia z tatą i św. Jakub Pielgrzym Z córką Zofią na Drodze św. Jakuba
Cel pielgrzymki katedra Santiago de Compostela U Św. Jakuba Pielgrzym Z córką Zofią na Drodze Św. Jakuba
Radość bycia dziadkiem Pszczelarz W ciszy ogrodu Podczas uroczystości lokalnych
Radość bycia dziadkiem Pszczelarz W ciszy ogrodu Podczas uroczystości lokalnych
2002 rok. Otwarcie mostu Górka –Sokołowice.
Z Markiem Nawarą, Marszałkiem Województwa Małopolskiego.
2004 rok. Podsumowanie całorocznej pracy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Z Januszem Sepiołem, Marszałkiem Województwa Małopolskiego.
2011 rok. Otwarcie obwodnicy Proszowic.
Z Markiem Sową, Marszałkiem Województwa Małopolskiego oraz Stanisławem Kracikiem, Wojewodą Małopolskim.
2012 rok. Otwarcie mostu na Rabie w Dobczycach.
Z Marszałkiem Markiem Sową i Marszałkiem II kadencji Januszem Sepiołem, Wojewodą Jerzym Millerem i Marcinem Pawlakiem, Burmistrzem Miasta i Gminy Dobczyce.

WSPOMNIENIA:

Marzena Stech - żona

Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego

Marcin Pawlak - Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce

Grzegorz Stech jakim Go pamiętamy

Pamięci Grzegorza Stecha

Most w Dobczycach im. Grzegorza Stecha

Bezpieczne drogi w Małopolsce